Vairāk nekā 50 valstu konkurencē prestižā Vācijas Dizaina balvā 2024 atzinību guvusi Latvijā radīta dizainera Mika Pētersona fitnesa siena “Akurat Wall”, kas ieguva 3. vietu kategorijā “Izcils produkta dizains”.

Balva pasniegta 26. janvārī, Vācijas pilsētā Frankfurtē.

AKURAT WALL ir fitnesa siena, kas ļauj veikt dažādus vingrinājumus, neizejot no mājām. Šo sienu var izmantot vingrošanai, spēka treniņiem, fitnesam, parkūram, fizikālai terapijai u.c., pateicoties estētiskajam un kompaktajam dizainam, šo sienu var uzstādīt mājās, dzīvokļos, sporta zālēs, skolās, klīnikās un slimnīcās. Tā izgatavota no Latvijā ražota 40 mm bieza bērza saplākšņa. Tā no citiem šāda veida risinājumiem atšķiras ne tikai ar savu robusto latvju dizainu un striktām šķautnēm, bet arī ar izturību.

Vācijas Dizaina balvu piešķir Vācijas Dizaina padome – eksperts zīmola un dizaina jomā Vācijā. Balvu ik gadu pasniedz inovatīvākajiem dizaina risinājumiem, un tā kalpo par starptautisku dizaineru, arhitektu darba novērtējumu.

Pretendentu iesniegtos darbus vērtē starptautiska žūrija – vadošie eksperti visās dizaina kategorijās, un vērtēšana notiek vairākās kārtās.

Balvas iegūst tikai tie produkti, kuri atbilst visaugstākajiem Vācijas Dizaina balvas standartiem. Vācijas Dizaina balva dibināta 1969. gadā, lai attīstītu dizainu ar pievienoto vērtību. Šobrīd tā nosaka starptautiskos standartus inovatīvai dizaina attīstībai globālajā tirgū. Šo balvu iegūst tikai dizaina risinājumi, kas atzīti par būtiskiem starptautiskā mērogā.

Šogad balvai kopumā tika pieteikti vairāk nekā 5000 dažādu dizaina risinājumu no 60 dažādām valstīm.