Pēc vērienīgiem rekonstrukcijas un atjaunošanas darbiem ekspluatācijā nodota prototipēšanas darbnīca Riga Makerspace, kas atrodas Rīgā, A. Briāna ielā 13. Projekts, kura realizācija tika uzsākta 2017. gadā, beidzot ir noslēdzies ar mūsdienīgu telpu izveidi, kas sniegs nozīmīgu ieguldījumu Latvijas radošajā industrijā, izglītībā un uzņēmējdarbībā.

Riga Makerspace ir īpaši izstrādāta kā mūsdienīga prototipēšanas darbnīca, kas piedāvā modernu vidi jauniem dizaineriem un māksliniekiem, lai radītu, eksperimentētu un attīstītu savas idejas. Pēc vairāku gadu būvniecības un atjaunošanas darbiem objekta vecais apjoms, kurā savulaik atradās Rīgas vieglās rūpniecības tehnikums, ir pilnībā atjaunots un modernizēts, kā arī izbūvēta jaunbūve, radot vietu, kur studentiem un radošo industriju pārstāvjiem mijiedarboties, mācīties un augt,” norāda J. Gavrilova.

Jau pavisam drīz Mākslu izglītības kompetences centra Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola un Latvijas Mākslas akadēmijas studenti varēs izmantot modernas, dažādu nozaru darbnīcas, piemēram, metālapstrādes, kokapstrādes, modes un tekstila dizaina darbnīcas, kas aprīkotas ar atbilstošām tehnoloģiskajām iekārtām. Riga Makerspace telpās būs iespēja darboties arī jaunajiem uzņēmējiem, veicinot studentu un uzņēmēju sadarbību.

“Šis projekts sniegs būtisku ieguldījumu Latvijas radošajā nākotnē, veidojot platformu jauniešiem, lai viņi varētu attīstīt savas prasmes, īstenot savas idejas un, iespējams, radīt jaunus produktus, kas nestu Latvijas vārdu pasaulē,” uzsver Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Kristaps Zariņš. “Riga Makerspace būs lieliska vide ne tikai Mākslu izglītības kompetences centra Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola un Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem, bet arī citiem interesentiem, kuri meklē vietu saviem radošajiem projektiem.”

Riga Makerspace būs vieta, kas pulcēs jaunos dizainerus studiju procesā un jaunrades ceļojumā, ļaujot eksperimentēt un strādāt ar dažādām tehnoloģijām, rīkiem un materiāliem, lai risinātu mūsdienu izaicinājumus un radītu jaunu ideju prototipus,” norāda Latvijas Mākslas akadēmijas Attīstības un komunikācijas daļas vadītājs Jānis Gailītis.

Ēkas atjaunošanas un paplašināšanas projektu izstrādājusi SIA Arhitektu birojs Krasts arhitekte Renāte Truševska. Pārbūves laikā vecajam apjomam pievienota jauna četrstāvu ēka, kā arī neliela piektā stāva izbūve ar ovālu jumta formu un āra terasi. Vēsturiskajā ēkā saglabāti, restaurēti logi, savukārt bojātie logi aizstāti ar precīzām kopijām. Ēkas iekšējais plānojums ir mainīts, lai pielāgotu telpas mākslas studentu darbnīcām – likvidētas nenesošās sienas un veidotas plašas un funkcionālas darba telpas, kā arī veikta virkne citu uzlabojumu.

Avots: diena.lv

Plašāk:www.diena.lv