Dizaina kategorijas:

Lietu dizains

Sertifikācija:

Lietu dizains

Jānis Vaivods, diplomēts metālmākslinieks, beidzis Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolu un Latvijas Mākslas akadēmiju Dizaina nodaļu metālmākslas specialitāti. No 1999.gada ir SIA "KALUMS V" vadītājs.

Specializējies plaša profila mākslinieciskā metālapstrādē un metālkalšanā. No kaltām naglām līdz apjomīgiem vārtiem, rada arhitektūras un interjera objektus-žogus, vārtus, eņģes, balkonus, kāpnes un kāpņu margas, vējrādītājus un daudz ko citu, kur metāls pārvēršas par skaistu, elegantu un meistarīgu darbu.

Sākotnējā darbības posmā daudz darbu radīti un restaurēti Vecrīgā. Kā, piemēram, Melgalvju nama kāpņu margas un ārdurvju kalumi, Bīskapa Alberta baldahīns Doma baznīcas dārzā.

Radīti darbi Rīgā, Ventspilī, Jūrmalā, Baltezerā, Saulkrastos, Liepājā un daudz kur citur, kā arī Grieķijā, Francijā, Londonā. Katrs pasūtījums ir individuāls darbs ar savu neatkārtojamo un bieži atpazīstamo unikalitāti. Mākslinieciskie metālkalumi netiek radīti kā māksla vienai dienai, bet gan kā prieks daudziem vēl arī pēc mums.