Gunta Celma

Dizaina kategorijas:

Grafikas dizains

Sertifikācija:

Grafikas dizains

Dzimusi 1950. gada 7. septembrī, Rīgā. Strādājusi par mākslinieci reklāmas jomā kopš 1982. gada (uzņēmu logo, plakāti, bukleti, kafejnīcu logu reklāma). Līdztekus pamatdarbam publicējusies avīzēs ‘’Literatūra un Māksla”, ‘’Latvijas Jaunatne’’ u.c.

Kopš 1997. gada ir Latvijas Dizaineru savienības grafiskā dizaina sekcijas biedre. Piedalījusies izstādēs, bijušas četras personālizstādes. Līdz iziešanai pensijā ilggadīgi strādājusi par galveno mākslinieci un stila izveidotāju žurnālos ”Māja, dzīvoklis’’, ‘’Dom, kvartira’’, ‘’Mēbeles, Interjers’’.

Šobrīd ir radoša brīvmāksliniece, ilgstoši plašāk pazīstama (arī aiz mūsu zemes robežām) kā konkrētiem cilvēkiem gleznotu individuālo mandalu autore.

2018. gadā izdevniecība „Madris’’ laida klajā Guntas Celmas sarakstīto un ar plašu foto materiālu bagātināto dokumentālās prozas grāmatu ‘’Mans mīļais Čiekurkalns. Patiesi stāsti.’’ Grāmata ieguva plašu popularitāti un tika izvirzīta Aleksandra Čaka balvai, saņēma Rīgas Domes goda rakstu.

2023. gadā grāmatu apgāds ‘’Madris’’ izdeva Guntas Celmas jaunāko kultūrvēsturisko darbu ‘’Rīga mana, Rīga tava. Patiesi stāsti.’’ Grāmata stāsta par dzimto pilsētu un vairākiem pazīstamiem māksliniekiem, to caurvij autores un dzīvesbiedra, mākslinieka Valda Celma arhīva autobiogrāfiski notikumi un fotomateriāls. Grāmatas mākslinieciskais iekārtojums ir abu mākslinieku kopdarbs.