No 13. jūnija līdz 7. jūlijam Latvijas Mākslas akadēmijā, Kalpaka bulvārī 13, būs skatāmi 2022./2023. studiju gada labākie Dizaina nodaļas absolventu un studentu darbi, kā arī šī gada SaloneSatellite izstādei veidotā ekspozīcija “Kas ir tavā galvā?”.

Dizaina Dienas ‘23 izstādes “Kliedziens” mērķis ir atvērt Dizaina nodaļas durvis plašākai sabiedrībai un uzsvērt dizaina procesuālo dabu, turpinot stratēģisko virzienu, kas iesākts jau 2022. gada sākumā organizētās Dizaina nodaļas 60. gades svinību kontekstā.

Jaunais formāts, iekļaujot labāko no Dizaina nodaļas projektiem kopumā, ļaus veikt visaptverošāku analīzi par studiju procesu. Notikumu cikla mērķis ir dot iespēju studentiem realizēties, iesaistīt un izglītot sabiedrību par radošajiem procesiem, kā arī pozicionēt LMA Dizaina nodaļas studiju programmas kā mūsdienīgas, progresīvas un konkurētspējīgas – tādas, kas liek spēcīgu pamatu dizaina attīstībai Latvijā, Baltijā un visā pasaulē.

Šī gada tēmas – izglītība, mantojums, konceptuālais dizains, sociālā iekļaušana, trauksme un līdzīgas. DD’23 izstādē “Kliedziens” būs apskatāmi vairāk nekā 30 kliedzošākie jauno mākslinieku darbi.

Kāpēc izvēlēts tik ‘skaļš’ nosaukums?

LMA Dizaina nodaļas vadītāja Maija Rozenfelde: “Laikā, kad visapkārt valda šajā gadsimtā vēl nepiedzīvots haoss, karš, pandēmija, pārblīvēts informācijas troksnis, ir grūti tapt pamanītam, sadzirdētam un uzklausītam. Nozīmīgas tēmas sabiedrībā tiek risinātas protestu formā, “izkliedzot” skaļi savu sāpi caur Twitter tēmturi vai publicējot pēc iespējas provokatīvāku komentāru. Kliedziens arī katram personīgi ir kā emociju kulminācija, kad uzkrātais ar jaudu nonākt skaļā atklātībā. Visbeidzot, bez kliedziena nav dzīvības, jo tieši tā mēs katrs nākam pasaulē. Līdzīgi arī šajā notikumu kopumā/izstādē tiks piedzīvota studiju procesa kulminācija un katra dalībnieka “piedzimšana” publiskajā telpā.”

Dizaina Dienas ‘23 izstādi papildinās spilgtākie darbi no citiem LMA Dizaina nodaļas studiju kursiem, kā arī starptautiskajai dizaina mesei “Salone del Mobile. Milano” dizaina skolu un jauno dizaineru sadaļai SaloneSatellite veidotā LMA studentu ekspozīcija Kas ir tavā galvā?, kas no 18. līdz 23. aprīlim bija skatāma Milānā.

LMA piecu specialitāšu – produktu, metāla, modes, grafikas dizaina un tekstila mākslas – studenti kopā ar saviem docētājiem pētniecības procesu pārvēršot dažādos materiālos ir interpretējuši kroni kā varas un gribas simbolisku sinerģiju sociālo, ētisko un filozofisko kategoriju mijiedarbībā.

LMA Dizaina nodaļas studentu un absolventu izstāde “Kliedziens” apmeklētājiem būs atvērta no otrdienas līdz sestdienai no 13. jūnija līdz 7. jūlijam Kalpaka bulvārī 13 pirmā stāva zālē, gaitenī un piederošajās telpās no plkst. 13.00 līdz 20.00. Izstāde slēgta svētku dienās. Izstādes atklāšana 12. jūnijā plkst. 18.00. Savukārt 14. jūnijā plkst. 18.00 nozares profesionāļi un visi interesenti tiek aicināti uz Komunikāciju dienas pasākumu, kura laikā klātienē notiks izstādes darbu prezentācijas.