LAIKMETĪGĀS MĀKSLAS IZSTĀDESTARP DIVĀM SAULĒM

20.01.-17.02.2024.

"Izstāde 'Starp divām saulēm'' aicina apmeklētājus ceļojumā starp divām pasaulēm - Latviju un Etiopiju, bet ar galveno akcentu - ilgtspēja un radošumu.

Tas ir ceļojums starp divām saulēm kā divām pasaulēm, starp vakardienu un rītdienu, jo punktā kurā atrodamies šodien ir kā pārmaiņu cikls, kur mūsu gudrība parādīs mūsu rītdienu, bet raugoties rītdienā mēs apzināmies globāli, ka nebūs vairs tā kā bija iepriekš. Izstādē būs skatāmi mākslas darbi no pārstrādāta papīra, kas simbolizē mūsu apņemšanos attīstīt ilgtspējīgu dizainu un mākslu.

Latvijā radītie darbi ir kā ekoloģiski manifesti - tie veidoti no pārstrādāta papīra, kas ir pārvērsts skaistos un izteiksmīgos mākslas darbos. Šie darbi uzsver atkārtotas pārstrādes nozīmi un veicina domu par resursu taupīšanu un ilgtspējīgu dzīvesveidu. Etiopijas mākslinieka darbi, savukārt, ir radīti no tekstila atgriezumiem - materiāla, kas šodien ir tik būtisks ilgtspējas risinājums. Šie radītie darbi atspoguļo Etiopijas spēku un izturību, izmantojot pieejamos resursus, lai radītu skaistumu un vērtību. Izstāde ar šiem kontrastējošiem mākslas darbiem ved cilvēkus cauri dzīvotspējīgas mākslas un dizaina pasaulei. Tā ir iespēja atklāt šo nebijušo pasaules salikumu un atstāt ar dziļāku izpratni par divām šīm tautām. Tā ir ceļojuma atspoguļojums, kas aizvedīs jūs no Baltijas jūras pie Etiopijas kalniem, iepazīstinot ar cilvēkiem un to radošajiem darbiem, kas dzīvo šajās divās dažādās, bet tik bagātajās pasaules daļās, gūstot iedvesmu un darbojoties, lai radītu ilgtspējīgu nākotni.

Izstādi rīko: Viskaļi - Dzīves kvalitātes dizaina institūts, Kirubel Melke un Iveta Trence