Gaismas konference
LightUp! 2023
Cilvēks.Vide.Pieredze


13.10.2023. Plkst. 11.00
Kīpsalas iela 8, Rīga (BT1)


Konferences moderatore 𝐈𝐥𝐳𝐞 𝐋𝐞𝐝 (Ilze Leduskrasta), gaismas arhitekte, Women in Lighting vēstniece.
Konferenci organizē Latvijas Dizaineru savienība.
Konference notiek izstādes Furniture&DesignIsle laikā Dizaina halles konferences zālē.
Konferences organizatori veidos sarunu par gaismu, uzdodot svarīgos jautājumus - kā cilvēku un viņa dzīves pieredzi ietekmē gaisma, kas ir kvalitatītva gaisma, cik svarīga ir sadarbība gaismas projekta izstrādē un realizēšanā un kā risināt šobrīd tik aktuālo gaismas piesārņojuma jautājumu. Šie un vairāki citi aspekti tiks risināti konferences laikā.


Cilvēks un gaisma


Visām dzīvajām radībām piemīt iekšējais laika ritms, ko sauc par diennakts ciklu, un cilvēki nav izņēmums. Citiem vārdiem sakot, tas nozīmē, ka mēs pamostamies, kad saule lēnām paceļas un ejam
gulēt, kad tā riet. Pareiza gaismas izmantošana atbilstošā laikā var ietekmēt visu, sākot no mūsu miega līdz pat mūsu emocionālajam stāvoklim un darbībai.
Cilvēki visā pasaulē dzīvo nakts mākslīgās gaismas piesārņojumā, un tas rada problēmas gan cilvēkiem, gan daba un videi.


Gaismas vide


Pienācīga apgaismojuma izveidošana ir ārkārtīgi svarīga. Atšķirība starp vispārēju projektu un labi strukturētu projektu ir stratēģiski pareiza apgaismes ierīču izvēle katrai videi - gan iekštelpām, gan ārtelpām. Abos gadījumos jūsu projekta apgaismojumam ir jāspēj radīt neatvairāmu šarmu. Gaismas spēle - scenogrāfija - rada vidi, kas ir pamanāma. No sveču gaismas līdz mūsdienīgām apgaismojuma sistēmām. Gaisma, kas rada nosakņu telpā un ved cilvēku pieredzes piedzīvojumā.
Kvalitatīva gaismas pieredze ir būtiska.
Lai uzlabotu dzīves kvalitāti, ir svarīgi nodrošināt piemērotu gaismas līmeni, kas pozitīvi ietekmē miega kvalitāti, modrību, fizisko sagatavotību, koncentrēšanās spējas, garastāvokļa stabilitāti, produktivitāti un citus ikdienas aspektus. Vairāki zinātniskie pētījumi norāda, ka "labā gaismā" paliekšana pozitīvi ietekmē cilvēka bioloģiskā pulksteņa sinhronizāciju ar īstajiem laika apstākļiem.
Konferences spīkeri: Ilze Led, gaismas arhitekte, Ph.D. Liene Jākobsone,vadošā partnere arhitektūras un dizaina birojā Sampling, Laikmetīgās mākslas, dizaina un arhitektūras institūta direktore Latvijas Mākslas akadēmijā, Reinis Liepiņš, arhitekts Sudraba Arhitektūra, Ināra Gauja, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes Pilsētvides mākslas un noformējuma nodaļas vadītāja vietniece, Didzis Apinis, SIA Lucidus Apgaismojuma nodaļas vadītājs, Sandris Linkums, gaismas salona DecoLight vadītājs, Pēteris Ponnis, gaismas arhitekts, interjera salons Krassky, Aigars Zelmanis, interjera salona KRASSKY vadītājs, Liina Einla, apgaismojuma dizainere Silman Elekter AS.


Konferences apmeklētājiem ir jāiegādājas biļete uz izstādi, kas der arī kā konferences apmeklējuma ieejas karte - www.bt1.lv/mebelesundizains/visit.php#tickets