Marts ir pavasara pirmais mēnesis! Beidzot ir saule, gaisma un vairāk gribas uzturēties ielās! Kā jau pavasarī pienākās, arī šoreiz runāsim par dizainu!

Dizains, Sarunas & Vīns vol. 7, viesos divi pilnīgi atšķirīgas jomas dizaineri ar pārsteidzošiem stāstiem par dizainu!

Maija Demitere.

Maija ir kuratore digitālās mākslas projektā ART+ , un mākslinieku biedrības ASTE. Art, Science, Technology, Education līdzdibinātāja.

ART+ ir digitālās mākslas galerijas projekts, kas piedāvā apskatīt jauno mākslinieku darbus papildinātajā realitātē noteiktās lokācijās viedtālrunī Android un iOS platformās Liepājā, Kuldīgā, Valmierā un neilgu brīdi arī Klaipēdā.  Un speciāli mūsu pasākumam, daži mākslas darbi atceļos uz Rīgu un būs skatāmi burtiski pie gaismas salona Decolight durvīm.

Tiem, kuri vēlas baudīt mākslu bez viedtālruņa, pieejama vietne internetā.

ART+ platforma ir izveidota Liepājā, to pārvalda Liepājas mediju mākslinieki un ASTE (https://aste.gallery).

Maija Demitere ir arī Tehniskās Univeristātes Liepājā Mākslas pētījumu laboratorijas, MPLab pētniece. Kā arī LMA pasniedzēja.

LEJUPLĀDĒ UN UZINSTALĒ ART+ APLIKĀCIJU UZ SAVA TELEFONA  no šīs vietnes: https://artplus.app/about/

Dainis Sovinskis.

“Betons ir mana mūža mīlestība,” smaidot nekautrējas teikt zīmola “Sowa stone” radītājs Dainis Sovinskis.

Pats sevi par dizaineru nesauc, taču, radošuma dzirksts ieskauts, viņš Liepājā darina unikālas dizaina lampas, kādas neatradīsiet nevienā veikalā. Un arī lampu radīšanas tehnoloģija ir diezgan unikāla, kādu pasaulē izmanto tikai daži šī aroda meistari.

Daudziem betons šķiet smags, masīvs un drūms. Zīmola Sowastone dibinātājs Dainis Sovinskis šo stereotipu apgāž. Viņa gatavotās betona lampas ir vieglas, elastīgas un košas.

Pasākuma "Dizainas, sarunas&vīns, vol.7", kas norisinājās 13.03. 2024., Salonā Decolight, Blaumaņa iela 38/40, Rīgā.

Speciālais mūzikas dizaina viesis:

Kārlis Rudra

Māsklinieks savā skanējumā galvenokārt atklāj etno un pasaules mūzikas salikumu dub, chill out un EDM noskaņās. Visa mūzika tiek radīta tikai ar dzīvo instrumentu skaņām, uz vietas „iesemplojot" tās iekš „loop station” un papildinot ar dažādiem efektiem. Savu stilu Kārlis Rudra Jirgens izkopis, gadu gaitā eksperimentējot ar tautas instrumentu skanējumu. Uzstāšanās laikā mūziķis spēlē kokli, dažāda tipa flautas, dūdas, vargānu un duduku.

Paldies par pasākumu mūsu fantastiskajam atbalstītājam DECOlight.lv!

Tāpat arī Liepājas Rezidenču un Kultūras Centrs!

Foto Sanita Andiņa Photography