13.10.2023 apbalvošanas ceremonijā tika paziņoti un apbalvoti konkursa  "Dizaina arēna 2023" laureāti!

Skolu konkursa laureāti

Paldies visām profesionālās vidējās izglītības iestādēm, kuras piedalījās “Dizaina arēna 2023 konkursā!

Tās ir – Latgales industriālais tehnikums, MIKC “Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola “Saules skola””, MIKC “Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola”, MIKC “Ogres tehnikums”, MIKC “Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola”,MIKC Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola. Pavisam konkursam skolu grupā tika iesniegti 81 darbi, no tiem uz otro kārtu tika izvirzīti 44 darbi, no kuriem tika noteikti laureāti.

Vides dizaina kategorijā

1. vieta - Daniela Supe (darba vadītāja – Vizma Auzenberga-Kalniņa) no MIKC Valmieras dizaina un mākslas vidusskolas, darbs – Valmieras tirgus paviljona tirdzniecības zāles interjera dizaina izstrāde.

2. vieta - Kārlis Kalnakārklis (darba vadītāja – Guļnara Hasanšina) no MIKC Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas, darbs – Restorāns Kolkas bākas salā.

3. vieta - Elīza Ansone (darba vadītājs – Agris Padēlis-Līns) no MIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas, darbs - Projekts "Arhitektūras risinājums multifunkcionālai dzīvokļu ēkai, Liepājā, Vecajā ostmalā 55".

Pateicības VD laureātu darbu vadītājiem.

Hestio dāvanas VD laureātiem.

Lietu dizaina kategorijā

1. vieta - Milana Fjodorova (darba vadītājs – Andris Garokalns) no MIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas, darbs – Rotu grupa “Expressio”

2. vieta - Oto Bulats (darba vadītāja – Ilizane Grīnberga) no MIKC Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas, darbs – 48 H ārkārtas gadījumu soma.

3. vieta - Rūdolfs Preiss (darba vadītājs – Edijs Ābelis) no MIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas, darbs – Noskaņas gaismas objekts "Lumé".

Patentu valdes dāvanas – LD laureātiem un laureātu darbu vadītājiem.

Diplomi LD darbu autoriem un pateicības LD laureātu darbu vadītājiem.

Šogad žūrija lēma un tika apbalvotas arī 3 labākās apģērbu dizaina kolekcijas no lietu dizaina kategorijā iesniegtajiem darbiem skolu daļā.

1. vietu saņēma Denīse Rūta Sīmane (darba vadītāja – Agate Boša) no Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas, darbs – Apģērbu kolekcija CIPHER.

2. vietu saņēma Anna Erdmane-Hermane (darba vadītājas – Jeļena Labonarska un Jekaterīna Badaļane) no PIKC Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas “Saules skola”, darbs – Apģērbu kolekcija “Planemo”.

3. vietu saņēma Karīna Karahona (darba vadītāja – Daina Šķiņķe ) no MIKC Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas, darbs – Tērpu grupa "Aizsargslānis"

Hestio dāvanas visiem LD laureātiem.

Saziņas dizaina kategorijā

1. vieta - Agrita Vanaga (darba vadītājas Klāra Grundšteine, Inese Vēriņa-Lubiņa) no MIKC Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas, darbs – Grāmatas dizains "Otrā pusē".

2. vieta - Linda Dobele (darba vadītājs – Jānis Jankevics ) no MIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas, darbs – Virtuālais avatārs video spēļu straumēšanas kanālam "Lydah_Myosotis".

3. vieta - Alina Bogdanova (darba vadītājs – Aivars Bulis) no MIKC Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas “Saules skola”, darbs – Fotosērija "Bērnības paradoksi".

LUCIDUS balvas - 3 labākajiem autoriem Saziņas dizaina kategorijā.

Patentu valdes dāvana – SD 1. vietas autoram.

Veicināšanas balva un Design Elevator simpātiju balva - Melisa Čakste (darba vadītājs - Armands Pučs) no Ogres Tehnikuma, darbs – Lāča kārums.

Diplomi autoriem un pateicības SD laureātu darbu vadītājiem.

HESTIO dāvanas – visiem SD laureātiem.

Reklāmas aģentūras Mooz balva – iespēja piedalīties Dizaina domāšanas darbnīcā – visiem saziņas dizaina laureātiem.

Speciālbalvas

Sadolin naudas balva ‘’Sadolin 2023. gada tonis Wild Wonder ‘’ konkursā 10 videsdizaina darbu konkurencē - Liana Ziļa (darba vadītāja - Valentīna Siņakova) no Latgales Industriālā tehnikuma, darbs - Daugavpils Reģionālās slimnīcas interjeradizaina projekts Aprūpes nodaļas telpām.

Design Elevator simpātiju balva saziņas dizaina autorei Melisai Čakstei (darbavadītājs – Armands Pučs) no Ogres tehnikuma, darbs – Lāča kārums.

Villeroy & Boch Gustavsberg simpātiju balvas 3 vides dizaina darbiem:

Reinis Rubenis (darba vadītāja – Anna Apīne) no Mākslu izglītības kompetences centra "Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola", darbs - Interjeraprojekts ģimenes privātmājai Engurē "Dabas drapērijas";

Džesika Krīgere (darba vadītāja – Valentīna Siņakova) no Latgales Industriālā tehnikuma, darbs – Komiksa elementi konfekšu veikala interjera dizaina projekta izstrādē;

• Annija Vītoliņa (darba vadītājas – Dita Lesiņa, Guna Poga) no MIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas, darbs – projekts "Interjera dizaina izstrāde restorānam ar galerijas zonu Liepājā, Vecajā ostmalā 55".

Augstskolu konkursa laureāti

Paldies visām augstskolām, kas piedalījās “Dizaina arēna 2023” konkursā!

Tās ir – Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūts, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, Latvijas Universitāte, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola “RISEBA”, iesniedzot pavisam kopā 50 darbus, no kuriem uz otro kārtu žūrija izvirzīja 7 darbus, no kuriem laureātus žūrija nolēma neizvirzīt.

Dizaina pētniecība

Bakalaura darbi

Izvirzītas divas 1. vietas dizaina pētniecības kategorijā, bakalauru darbiem.

1.vietu saņēma Reinholds Švarcs (darba vadītāja - Baiba Lukaševiča) – no RīgasTehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūta par pētījumu Rīgas Tehniskās universitāte ZINĀTKĀRESCENTRA "FUTURIMO RĪGA" EKSPONĀTS "PIKSELIS".

Reklāmas aģentūras Mooz balva - iespēja piedalīties Dizaina domāšanas darbnīcā.

1.vietu saņēma arī Eduards Helmuts Šmits (darba vadītājs - Artūrs Ķīsis ) – no Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūta par pētījumu Rīgas Tehniskās universitātes ZINĀTKĀRESCENTRA «FUTURIMO RĪGA» EKSPONĀTS «NĀKOTNES MATERIĀLI».

Žūrija izvirzīja apbalvošanai trīs 2.vietas.

2.vietu saņēma Agnese Sauska (darba vadītāja - Ilze Gudro) – no Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģijuinstitūta par pētījumu Rīgas Tehniskās universitātes ZINĀTKĀRES CENTRA«FUTURIMO RĪGA» EKSPONĀTS «TROKŠŅU KABĪNE;

2.vietu saņēma Kitija Berga (darba vadītāja Ilze Gudro) no Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūta, par pētījumu BEZATLIKUMA TĒRPU VEIDOŠANA

2.vietu saņēma Inese Līga Kaminska , (darba vadītāja - Juta Ķimenīte) - no Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūta par pētījumu DEPOZĪTA PUDEĻU UZGLABĀŠANAS SOMA

3.vietu saņēma Unigunda Meijere (darba vadītāja Baiba Lukaševiča) no Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūta, par pētījumu Rīgas Tehniskās universitātes ZINĀTKĀRESCENTRA «FUTURIMO RĪGA» EKSPONĀTS «KLIMATAM DRAUDZĪGS UZTURS» Diplomi autoriem un pateicības laureātu darbu vadītājiem. Tika pasniegtas Latvijas Patentu valdes balvas autoriem un darbu vadītājiem. Tās pasniedza Patentu valdes direktora vietnieks Ēriks Rēķis.

Maģistra darbi

Žūrija pasniedz 2 atzinības

Žūrijas atzinību saņēma Kristīne Pavlovičai (darba vadītāja Zane Zelča) no Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūta, par pētījumu ELEKTROVĒRPTAS ŠKIEDRU MEMBRĀNAS BRŪČU KOPŠANAI.

Žūrijas atzinību saņēma Līga Munda (darba vadītāja Aina Strode) no Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas par pētījumu MELDRAS GAILĀNES PASAKU GRĀMATAS “KĀKĻŪT PAR ĪSTU LĀCI” ILUSTRATĪVAIS NOFORMĒJUMS

Latvijas Patentu valdes balvas autoriem un darbu vadītājiem.

Paldies atbalstītājiem!

Pateicamies VKKF, kā arī LDS sadarbības partneriem BT1 un izstādei Furniture &Design Isle 2023, un Latvijas Patentu valdei, Sadolin, Akzonobel, LUCIDUS, Reklāmas aģentūrai MOOZ, Hestio un Villeroy & Boch, Gustavbergs!

Sirsnīga pateicība –ģitāristam Robertam Jakubovskim par apbalvošanas ceremonijas muzikālo daļu un Vitālijam Jakovļevam par apbalvošanas ceremonijas vadīšanu.